Keha lõdvestav hingamine võib päästa kuivad silmad

Lahendus kuivade silmade sündroomile võib olla lihtsam, kui me seni oleme arvanud. Hiljuti läbi viidud uuring tõestas, et kõhulihaste abil sügavalt sisse ja välja hingamine aitab lõdvestada meie süvalihaseid ning toota juurde silmade niisutamiseks vajalikku pisaravedelikku.

Kuivade silmade põhjuseks on taasakaalust väljas olev närvisüsteem

Vähenenud pisaravedeliku eritus võib olla põhjustatud sellest, et meie autonoomne ehk tahtele allumatu närvisüsteem on tasakaalust väljas. Autonoomse närvisüsteemi alla kuuluvad sümpaatiline närvisüsteem, mis reguleerib südame löögisagedust ja aitab vererõhku kontrolli all hoida ning parasümpaatiline närvisüsteem, mis reguleerib seedetegevusi ning võtab vastu signaale puhkeseisundi ja lõdvestuse kohta. Pisaraid toodetakse pisaranäärmetes, mis on ühenduses parasümpaatilise närvisüsteemiga.

Hingata tuleks kõhulihaste abil

Keha lõdvestav hingamine võib olla kuivade silmade probleemi lahenduseks. Tehnika seisneb selles, et hingata tuleks nina kaudu ja sügavalt, selliselt et veidikene tõuseks meie kõhu sein, mitte rindkere. Pärast lühikest pausi tuleb aeglaselt välja hingata.

Hiljuti viidi läbi uuring, milles osales 20 jaapanlannat vanuses 20-54 eluaastat, et selgitada välja kuivade silmade ja hingamise omavaheline seos. Esimesel korral jagati grupp kaheks ning ühed pidid kolme minuti jooksul hingama tavalisel kombel ja teised nina kaudu kõhtu kergitades. Kõhulihaste abil hingates pidid nad sisse hingama neli sekundit ja välja hingama kuus sekundit. Järgmisel korral vahetasid grupid hingamise viise. Pisaravedeliku kogust mõõdeti vahetult enne ja pärast hingamissessioone ning uuesti 15 minuti ja 30 minuti möödumisel.

Selgus, et pärast 15 minutit kõhulihaste abil hingamist suurenes pisaravedeliku kogus umbes 48%. Pisaravedeliku kogus ei muutunud pärast tavapärast hingamist.

On tõestatud, et kõhulihaste abil hingamine lõdvestab keha ja aitab paremini töös hoida meie närvisüsteemide tegevust. Aeglane ja sügav nina kaudu hingamine reguleerib ka pisarate tootmist ning aitab leida leevendust kuivade silmade sündroomile.

Vaata ka inglise keelset videot, milline toit aitab vältida kuivasilma teket

Home » Keha lõdvestav hingamine võib päästa kuivad silmad

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.