Kes tuntud Eesti sportlastest on KSAs prillidest vabanenud?

Üle 80% KSA Silmakeskuse klientidest on öelnud, et nad naudivad pärast silmade laserprotseduuri sportimist oluliselt rohkem. Sportlik eluviis ja lühinägelikkus ei sobi kuidagi omavahel kokku. See on ka põhjuseks, miks kohtame KSAs tihti professionaalsed sportlased. Kes tuntud Eesti sportlastest on oma nägemise KSA hoolde usaldanud ja miks nad selle otsuse tegid? Loe lähemalt järgnevast blogiloost!

Oleme KSA Silmakeskuses prillidest vabaks aidanud professionaalseid sportlaseid pea kõikidelt spordialadelt. Nägemise usaldamine muutub seda olulisemaks, mida kõrgemal tasemel sporti tehakse, sest poksiringis, surfates või jalgrattaga mägedes kihutades ei saa riskida kontaktläätse silmast tulemisega ning prillide kandmine nendes tingimustes on pea võimatu.

Lisaks sellele, et lühinägelikkus on sportlasele tüütu, võib see isegi ohtlik olla. Kaotades kontaktläätse, võib ohtu seada lisaks endale ka teiste inimeste elud, sest kui nägemine on udune, siis muutub tasakaalu- ja reaalsustaju, distantside tajumine on erinev ning ka olulised detailid võivad jääda märkamata.

Miks sportlased valivad Flow 2.0 laserprotseduuri?

On mitu olulist põhjust, miks paljud sportlased on eelistanud nägemise korda teha KSA Silmakeskuses ja just tänu Flow 2.0 laserprotseduurile. Üheks neist on see, et Flow 2.0 laserprotseduur on lõike- ja puutevaba ehk selle käigus ei tehta silmale lõikeid, vaid lihvitakse selle pealispinda kõigest mõnikümmend mikromeetrit õhemaks. See on silmale niivõrd väike muutus, et juba nädal pärast protseduuri on lubatud minna näiteks poksitrenni, ujuma või langevarjuga hüppama. „See, et pärast Flow 2.0 protseduuri läbimist võib juba ühe nädala möödudes pöörduda tagasi aktiivse elustiili juurde, üllatab enamikku meie kliente,“ tõdeb silmakirurg dr Ants Haavel. See on professionaalsete sportlaste jaoks ülioluline faktor, et mitte teha oma treeningrežiimi liiga pikka pausi.

Ka teine põhjus on seotud taastumisega. Näiteks lõikega operatsiooni (nagu näiteks Lasik) puhul kehtivad füüsilised piirangud oluliselt pikemat aega. Lisaks sellele tasub teada ka seda, et lõikega operatsiooni käigus lõigatud sarvkesta „lapike“ ei kasva kunagi täielikult kinni, seega peab edaspidi inimene kontaktspordi või hilisemate elustiiliharjumuste valikul alati arvestama ka oma silmadega. Flow 2.0 laserprotseduuri puhul selliseid eluaegseid piiranguid ei teki.

Paljude võitlussportlaste valik nr 1

Nagu eelpool mainitud, siis pärast 7 päeva taastumist võib minna taas poksitrenni! Ja täpselt sellepärast on Flow 2.0 laserprotseduur olnud väga populaarne valik võitlussporti harrastavate sportlaste seas. Üks tuntuim sportlane, endine sumomaadleja Baruto ehk Kaido Höövelson, vabanes KSAs lühinägelikkusest üle 8 aasta tagasi. Lühinägelikkusest tekkis tal harjumus kissitada ja tema sõnul tekitas ebakindlust ka see, et sumoringi minnes ei olnud võimalik vastasele kindlalt silma vaadata, sest pilk oli hägune. „See hirmsasti häiris mind ning ka mõnegi kaotuse võin just selle põhjuse taga panna!“ sõnab Kaido. Otsusega, teha Flow 2.0 laserprotseduur, on Kaido Höövelson tänaseni väga rahul: „Ma ei ole kordagi kahetsenud, et ma seda tegin. Ma olen väga õnnelik ja tänulik! Minu elukvaliteet on hoopis teine,“ lausub ta.
Nädal pärast laserprotseduuri asus Baruto võistlema MMA ehk vabavõitluse ringi, seega isegi sellise intensiivse ja küllaltki ohtliku kontaktspordiala harrastamine on pärast Flow 2.0 laseprotseduuri tegemist lubatud.


Dr Ants Haavel Baruto raamatu esitlusel 

Professionaalsel tasemel kickpoksiga tegelev Andi Uustalu kõige emotsionaalsem kogemus oli pärast protseduuri esmakordselt poksiringi naasmine. „Teadsin, et ma ei pea muretsema kontaktläätsede väljakukkumise pärast ning nägin kõike palju teravamalt. Tänu Flow 2.0 laserprotseduurile olen hakanud palju paremini tunnetama distantsi, kordades on paranenud minu reaktsioonivõime ning täpsus,” kirjeldab Andi oma suurt elumuutust, mis on silmanägemise kordategemisega kaasnenud.

Jõusaalistreeningud kordades mugavamaks

KSAs oleme aidanud prillidest vabaks väga palju neid sportlaseid, kes tegelevad professionaalsel tasemel fitnessi või kulturismiga. Üheks tuntuimaks nendest on 18 aastat järjest Eesti parimaks kulturistiks nimetatud Ott Kiivikas. „Prille olin ma kandnud lapsepõlvest alates ja nagu iga asjaga – kui päris häda käes ei ole, siis sa lükkad seda edasi. Nii oli mul ka prillidega. Rahulikult jõusaalis treenides sai isegi hakkama, aga kui ikka jooksurajale minna või intensiivsemalt end liigutada, siis prillid rappusid nina peale või kukkusid maha,“ meenutab ta. „Tegevused, mida ma täna teen, on samasugused nagu enne, lihtsalt suur erinevus on selles, et kõike on oluliselt mugavam teha!“ sõnab Ott.


Ott Kiivikas järjekordset võitu koju toomas 

Jooksjad, triatleedid ja ratturid vajavad enesekindluseks head nägemist

Hea nägemine on asendamatu neile, kes tegelevad professionaalsel tasemel jooksmise, triatloni või rattasõiduga. KSA Silmakeskuses on prillidest vabanenud 17-kordne Eesti meister keskmaajooksus Kelly Nevolihhin. Lühinägelikuna oli Kelly sõnul kõik tema elus raskendatud. „Juba hommikul ärkamine võttis aega. Väga varajasi hommikujookse tehes ei tahtnud ma unistesse silmadesse kunagi kontaktläätsesid toppida ja käisin jooksmas prillidega. Mäletan siiani üht “prillitrenni”, mil ma enne treeningut vaatasin, et ilm on ilus, võib vist prillid koju jätta. Soojendusjooks oli tehtud ja siis hakkas paduvihma sadama. See oli mu elu kõige ebamugavam lõigutreening!” meenutab ta. 2016. aastal algas tema „uus elu“. “Ükski prill või kontaktlääts ei asenda oma silma, sellest olen ma nüüd aru saanud,” tõdeb Kelly. Uue nägemise võlust sai ta aru esimesel treeninglaagris Portugalis, kus nautis jooksmist kõigest mõned nädalad pärast laserprotseduuri tegemist. “Ma ei ole kunagi nii hästi näinud, kui nüüd! Ma olen otsusega väga rahul! Kui juba elada, siis teha seda kvaliteetselt!“ on Kelly oma otsusega rahul.

Eriti segavaks faktoriks on halb nägemine spordialas, mis sisaldab endas nii jooksmist, ujumist, kui ka rattaga sõitmist. Just viimase aasta jooksul oleme KSAs aidanud prillidest vabaneda mitmel professionaalsel triatleedil. Näiteks tõusev täht triatlonis, Armin Angerjärv läbis hiljuti Flow 2.0 laserprotseduuri. Arminil oli lühinägelikkust lausa -7.5 dioptri jagu ehk treenimine ilma prillideta kui ka prillidega oli paras väljakutse. “Kõige keerulisem oli kindlasti pärast veest välja tulemist oma ratta leidmine teiste rataste seast. Enne võistluse starti, sooja tegemise ajaks, pidin enda prillid jätma vahetusalasse ja kiivri sisse. Kuna vahetusala läheb ühel hetkel kinni ja rattale enam ligi ei pääse, pidin jooksmiseks sooja tegema miinusklaasidega ujumisprillid peas. Alati tundsin end sel hetkel pisut veidrana, aga midagi teha ei olnud. Ilma lihtsalt ei näinud midagi!” Lahendus seisneski laserprotseduuris. Taastumine võttis aega umbes nädala ja kohe, kui nädal möödas oli, hakkas Armin uuesti trenni tegema ja enda sõnul pani täie hooga edasi! “Kõik on teisiti! Silmad näevad palju rohkem, kõik on palju teravam ja juba väga kaugelt näen märke ja silte, mida varem märganudki ei olekski! Hommikuti avan silmad ja tunnen kergendust,” ei suuda Armin endiselt oma imestust varjata.


Armin Angerjärv pärast Flow 2.0 laserprotseduuri koos dr Ants Haaveliga 

Ka rattaspordis on selge nägemine asendamatu osa, nii on KSAs prillidest vabanenud ka mitmed professionaalsed ratturid. Oma profiratturi karjääri alguses 2015. aastal, vabanes KSAs prillidest Aksel Nõmmela, et tollal enda uues Luksemburgi klubi Leopard Pro Cycling meeskonnas sõites ei oleks udune nägemine talle takistuseks. „Suurtel kiirustel eksimisruumi pole, alati peab nägema mitu käiku ette. Enne läätsekandmist oli mul raskusi võistlussituatsiooni hindamisega – ei näinud, millised ratturid on eest ära saanud ja kui suur on nendega vahe. Samas, läätsesid kandes oli väga ebameeldiv, kui kehva ilmaga eessõitva ratturi ratta alt lendas pori ja sattus läätse ja silma vahele. Lisaks tekitas see ka ohtlikke olukordi!“ meenutab ta. Pärast laseprotseduuri tõdes Aksel, et tema elukvaliteet on paranenud kordades. „See elukvaliteedi muutus on väga positiivselt mõjunud ka minu sportlikule vormile ja seeläbi tulemustele. Ma saan nüüd tõesti täiesti enesekindlalt minna igasse olukorda!“

Selge nägemine annab eelise igas spordialas

Lisaks eelnevatele näidetele, on KSAs supernägemise saanud veel paljud sportlased väga erinevatelt spordialadelt:

  • Kunagise legendaarse korvpalliässa Gert Kullamäe ainus kahetsus oli see, et varem laserprotseduri tegemist ette ei võtnud.
  • Suurepärase nägemise sai KSAst ka läbi aegade Eesti parim piljardimängija Denis Grabe. „On see kokkusattumus või mitte, siis pärast seda, kui nägemine korda sai, on ka võistlustelt suurepärased tulemused tulnud!“
  • Mototriali sõitja Keity Meieri sõnul on nüüd tema tööriistakohver umbes 200 läätsepaari võrra kergem. „Kuna nägemine on nii suur osa elust, siis kõik asjad ongi nüüd palju mugavamad ja lihtsamad!“
  • Endise kettaheitja Märt Israeli sõnul on trenni teha oluliselt mõnusam ja miski ei tekita ebamugavust – tunne on lihtsam ja vabam. “Karta pole midagi! Tasub alustada silmauuringust!” soovitab ta.

Tõepoolest, kui unistad samuti suurepärasest nägemisest, siis esimese sammuna tule Flow 2.0 laserprotseduuri sobivusuuringule. Hetkel saad Flow 2.0 silmauuringule registreerida superhinnaga 29 € (tavahind 69 €). Vaata lähemalt ja registreeri uuringule SIIN!

Home » Kes tuntud Eesti sportlastest on KSAs prillidest vabanenud?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.