Kontaktläätsede sobitamine on nagu mugavate kingade ostmine

Kontaktläätsede valimine on paljuski nagu õige kingapaari otsimine – mõlemad peavad hästi istuma. Nii nagu enne kingade jalga proovimist on vaja teada oma suurust, peab ka optometrist mõõtma silma eri osi, et sobivate kontaktläätsede erinevaid parameetreid teada saada.

Mõõdetakse silmapinna kumerust, pupilli ja iirise suurust ning kontrollitakse silma niiskustaset. Optometrist või arst võib isegi läbivaatuse ajal pupilli laiendada, et silma sisemust uurida. Nii nagu kingad peegeldavad inimese isikupära ja stiili, peavad ka kontaktläätsed sobima teie elustiili ja hobidega.

Kas istute tundide viisi arvuti taga? Kas teil on hooajalisi allergiaid? Kas tegelete spordiga? Kõige mugavamad on kontaktläätsed siis, kui need on valitud selle järgi, mida te iga päev teete, mistõttu on tähtis rääkida optometristiga oma hobidest ja elustiilist, et ta leiaks just teile sobivad läätsed.

Esmase kontaktläätsede konsultatsiooni ajal tuleks varuda natuke rohkem aega. Olge valmis selleks, et arst õpetab teile, kuidas läätsesid õigesti silma panna ja ära võtta ning annab teile näpunäiteid, kuidas neid kõige paremini puhastada ja hoiustada. Kõige parem on tulla esmasele visiidile ilma silmameigita. Samuti on soovitatav kaasa võtta ka olemasolevad prillid. Kui aga siiani pole prille tarvis olnud, siis lisaks läätsedele peaks arst aitama teil valida ka prille. Vajate neid tagavaraks, et aeg-ajalt silmadele puhkust anda.

Tasub arvestada ka sellega, et nagu kingade puhulgi, võib juhtuda, et peate enne sobivate läätsede leidmist proovima üsna mitmeid erinevaid variante. Ilmselt peaks kohe määrama ka järgmise visiidiaja, et saaksime kontrollida, kas see läätsetüüp ja tugevus ikka sobib teile.

Kontaktläätse kandjad läbivad kõik põhjaliku koolituse, mida Eestis pakuvad kõik paremad optikapoed, samas kõik spetsialiseeritud silmakliinikud kontaktläätsede sobitamise ja müügiga ei tegele, pigem konsulteerivad patsiente, kellel on tekkinud küsimusi või probleeme läätsede kandmisel. Küll aga aitab KSA Silmakeskus oma kliente ka kontaktläätsede määramisega.

Kontaktläätsede kandmisel on esmatähtis distsipliin ning hügieen, kui need asjad on korras, siis üldjuhul kliendid kannavad läätsesid aastaid probleemivabalt. Samas kontaktläätse kandjad peavad meeles pidama, et silma põletikunähtude ilmnemisel, peavad nad esimesel võimalusel võtma ühendust oma kontaktläätse spetsialistiga (optikapoes) või pöörduma mõnda silmakeskusesse, kuna enamus põletikke on kontaktläätsede kandjatel võimendatud.  Samuti on vajalik, et kontaktläätse kandjad käivad oma optometristi juures regulaarselt iga 6-12 kuu intervalliga kontrollis.

Vaata filmi esmasest kontaktläätse sobitamisest

Home » Kontaktläätsede sobitamine on nagu mugavate kingade ostmine

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.