KSA Silmakeskus sai 15-aastaseks! Avameelne intervjuu asutaja ja kirurgi dr Ants Haaveliga

KSA Silmakeskus alustas oma tegevust 2005. aastal. Sel teekonnal on olnud mitmeid nüansse, mis on aidanud kaasa keskuse arengusse, eristanud neid konkurentidest ja viinud taseme maailmaklassi. Selles avameelses intervjuus jagab KSA asutaja ja silmakirurg dr Ants Haavel keskuse sünnilugu ja edukat juhtimist.

Kuidas KSA Silmakeskus üldse alguse sai? Jaga natuke kliiniku sünnilugu.

2004. aastal tekkis mõte asutada uus laserprotseduure ja tipptasemel nägemisdiagnostikat pakkuv kliinik Tallinnasse. Tänu väärtuslike kontaktide ja muude asjaolude kokkulangemisele ostsime 2005. aasta jaanuaris Raua ja Vilmsi tänavanurgale kliinikuks sobiva hoone esimese korruse. Remont ja disain valmisid aprilliks, esimene patsient astus KSA Silmakeskuse uksest sisse 11. mail.

Esimene laser, millega tööle hakkasime, oli Carl Zeiss Meditec tippmudel MEL 80. Lisaks investeerisime kohe ka muudesse tipptehnoloogilistesse diagnostikaseadmetesse. Tol ajal, 2005, olime tõenäoliselt üks kõige paremini varustatud erakliinik Eestis. Suurepärased sõbrad-kolleegid Euroopast ja mujalt maailmast, eelkõige USA’st ja Indiast, aitasid meid esimestel aastatel palju oma nõu ja tohutu suure kogemustepagasiga. Tähtede seis oli KSA jaoks hea ning võitsime kiirelt patsientide poolehoiu ja usalduse.

2008. aastaks olime oma nišis – lühinägelike silmade laserkorrigeerimine – regiooni üks suurimatest tegijatest. Kogu areng on toimunud orgaaniliselt, kuid kiirelt.


KSA Silmakeskuse Tallinna esindus Kadriorus

Kuivõrd erines KSA algusaastatel praegusest, 2020. aasta silmakeskusest?

Olen tänulik, et meie algus oli orgaaniline ehk kohe esimesel päeval patsiente uksest sisse ei trüginud. Nii saime võimaluse rahulikult atra seada ja kogemusi koguda. Enamus KSA klientidest on alati tulnud soovituste kaudu, mis näitab klientide kõrget rahulolu meiega.

Kui keskuse esimesel avamispäeval oli meil vaid mõni klient, siis aasta hiljem töötasime juba täiskoormusel. Esimestel aastatel pakkusime erinevaid laser- ja raadiolainetel põhinevaid protseduure, kuid peagi sai selgeks, et kui tahta olla parim, siis tuleb tegevust fokusseerida, täiustades kõik protsesse, mida see tegevus endas hõlmab. Lisaks mõistsin juhina, et personali koolitamine on edukuse juures ülioluline komponent. Olime üks esimesi kliinikuid, kes suhteliselt suure osa oma kasumist investeeris töötajate pidevasse koolitamisse. Väga paljud meie meeskonnast on osalenud konverentsidel, koolitustel ja kliinikute külastamisel üle kogu maailma.


 KSA naiskond Indias kohalikke silmakliinikuid külastamas ja vabatahtlikku tööd tegemas


KSA tiim Lissabonis Euroopa Refraktiiv- ja Kataraktikirurgia XXXV kongressil

Kuidas on laseroppide maailm muutunud 15 aasta jooksul?

Laserprotseduurid on muutunud oluliselt täpsemaks, turvalisemaks ja klientidele lihtsamaks. Ma ei sooviks tagasi minna aega, kus pidime lühinägelikkuse korrigeerimiseks silmi terariistadega lõikama. KSA lõpetas lõiketehnoloogia kasutamise aastal 2010 ja viimased kümme aastat oleme kasutanud ainult lasertehnoloogiat, mis on täiesti lõike- ja puutevaba. Oleme investeerinud igal aastal üha uuemasse tehnoloogiasse, kasutades vaid kõige uuemaid seadmeid.


 2019. aasta aprillis saabus Saksamaalt KSAsse uhiuus laser Schwind Amaris 1050RS

Mida ootab ees inimest, kes tuleb 2020. aastal KSA’sse prillidest vabanema?

Esiteks uus atmosfäär – aprillis 2020 läbisime täieliku uuenduskuuri nii interjööri kui ruumilahenduste näol. Korra arutasime ka kolimist, kuid otsustasime jääda oma senisesse asupaika, sest asukoht on klientidele äärmiselt mugav ja siin on hea aura.

Märtsis investeerisime suure summa eurosid ka uude diagnostika tehnoloogiasse. Nüüd on meil olemas OCTA tehnoloogia, millega saame uurida isegi mõne mikroni diameetriga silmaveresooni, vajamata süstida patsiendile kontrastainet või osutamata talle kiirguskoormust. See on revolutsiooniline Canon tehnoloogia, millest saavad eriti kasu meie lapseootel kliendid või inimesed, kellel esineb vere-silmarõhu või veresuhkru küsimusi. Me oleme sellest tehnoloogiast väga elevil, sest sel on tohutult suured võimalused silmade diagnostikal.

Lisaks oleme juurutamas Jaapani firma NIDEK tipptehnoloogiat nägemisuuringutel, tänu millele võime mõne aja pärast kaotada oma kabinettidest klassikalised nägemisteravuse tabelid. Nägemisteravust ja nägemise kvaliteeti hakkame uurima hoopis uuel tasemel! Oleme sellest tehnoloogiast väga haaratud, kuid liigume rahulikult – esimesel aastal teostame selle uue meetodi abil vaid kuni 20 % diagnostikast, et võrrelda uut praeguse kuldstandardiga. Meie alal on diagnostika A ja O ning see paneb aluse kogu laserprotseduuri edule.

Võib vist öelda, et KSA on Eesti ja ehk isegi kogu Baltikumi üks edukamatest lasersilmakliinikutest. Mis sa arvad, mis on peamised põhjused, miks kliendid KSA’d hindavad?

Me oleme kohe algusest peale proovinud olla samal tasemel kui kõige paremad kliinikud nii Euroopas ja mujal. Leian, et kõige olulisem on silmad-kõrvad lahti hoida, olla uudishimulik ja hooliv eelkõige oma patsientide suhtes. Kui patsiendid on õnnelikud, siis on ka KSA töötajad õnnelikud ja nii läheb automaatselt ka kliinikul hästi.


15 aasta jooksul oleme aidanud prillidest vabaks üle 30 000 inimese Eestist ja üle kogu maailmast

Mille üle oled sa ise kõige uhkem KSA 15-aastase tegutsemise juures?

Kõige uhkem olen selle üle, et otsustasime alustada. Et tegime oma julged ideed teoks ning oleme suutnud viia teenuse väga heale tasemele. Olen tänulik, et kõikide nende aastate jooksul on tähtede seis olnud KSA suhtes pidevalt positiivne.

Mis on su eesmärgid ja tegevusplaan järgmiseks 15 aastaks?

Peamine on säilitada professionaalne uudishimu ja sära nii patsientide kui ka tegijate silmades. Niisama pole mõtet 9-17ni tööl käia, iga päev peab olema sündmus kõigi jaoks. Me muudame väga suuresti inimeste elusid, mistõttu tuleb seda tööd teha südame ja hingega. Siis on kõik fun!

Home » KSA Silmakeskus sai 15-aastaseks! Avameelne intervjuu asutaja ja kirurgi dr Ants Haaveliga

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.