Kunstlik võrkkest suudab taastada pimedate nägemise?

Pigmentosa retiniidi põhjustatud pimedaks jäävatele patsientidele   on nüüd võimalik ühte võrkkestasse implanteerida valgust tuvastav mikrokiip. Kolmapäeval Euroopa Liidus müügile antud nägemist taastav implantaat on teine ​​kunstlik võrkkest, mis selles piirkonnas saadavale on.

Seade kannab nime Alpha IMS ja sellel on valgustundlik kolmemillimeetrine ruudukujuline mikrokiip, mis tuvastab fotodioodidega pilte ja edastab teabe elektriliselt võrkkesta närvirakkudele. Seade on heaks kiidetud patsientide raviks, keda pimestab degeneratiivne silmahaigus, mida nimetatakse pigmentosa retiniitiks, mis põhjustab võrkkesta vardade ja koonuste aja jooksul suremise.

Teine kunstlik võrkkesta süsteem, mille on valmistanud California ettevõte, on Euroopas saadaval alates 2011. aastast. See süsteem – Argus II – kasutab valguse tuvastamiseks prillidele paigaldatud kaamerat ja edastab selle teabe võrkkesta implantaadile. Alpha IMS ei vaja väliselt nähtavat käiku. Iga süsteem nõuab võrkkesta implanteerimiseks ka erinevat tüüpi operatsiooni – Argus II operatsioon võtab aega umbes 3 tundi, Alpha IMS operatsioon aga kuni 10 tundi.

Mõlema tehnoloogia abil taastatud nägemine pole kaugeltki täielik ja on patsienditi väga erinev. Mõned väidavad, et suudavad näha aeglaselt liikuvaid autosid, avatud uksi ja majapidamisesemeid, samas kui teised ei koge paranemist. Siiski loodavad eksperdid, et need võrkkesta proteeside varased versioonid asendatakse ühel päeval paremate mudelitega, mis taastavad täielikult RT-patsientide nägemise.

Loe kunstliku võrkkesta kohta lähemalt  siit .

Home » Kunstlik võrkkest suudab taastada pimedate nägemise?

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.