Mida OD ja OS tähendavad prilliretsepti puhul

Kui teil oli just silmakontroll ja optometrist andis teile prilliretsepti. Ilmselt mainis optometrist, et olete lühinägelik või  kaugnägelik või et teil on astigmatism. Meie, KSA Vision Clinic, õpetame järgnevatel nädalatel retsepti lugemist

Aga mida kõik need numbrid teie prilliretseptil tähendavad? Ja kuidas on lood kõigi nende lühendatud terminitega ? , nagu OD, OS, SPH ja CYL?

Aitame teil retsepti dešifreerida, et saaksite järgmisel korral arutada eksperdina optikuga  prille ostes .

Mida OD ja OS tähendavad

Esimene samm prilliretsepti mõistmiseks on teada, mida tähendavad “OD” ja OS. Need on lühendid sõnadest  oculus dexter  ja  oculus sinister , mis on ladinakeelsed terminid parema silma ja vasaku silma jaoks.

Teie prilliretseptil võib olla ka veerg nimetusega “OU”. See on ladinakeelse termini  oculus uterque lühend , mis tähendab “mõlemat silma”.

Kuigi neid lühendatud ladinakeelseid termineid kasutatakse prillide,  kontaktläätsede  ja silmaravimite retseptide puhul, on mõned arstid ja kliinikud otsustanud oma retsepte ajakohastada ja kasutada OD ja OS asemel RE (parem silm) ja LE (vasak silm). .

Teie prilliretseptil on teie parema silma (OD) teave enne vasaku silma (OS) teavet. Silmaarstid kirjutavad retsepte sel viisil, sest kui nad teie poole vaatavad, näevad nad teie paremat silma vasakul (esimene) ja vasakut silma paremal (teine).

Home » Mida OD ja OS tähendavad prilliretsepti puhul

KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?

Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.

Teemad

Klientide kogemused

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

TOO ELLU SELGUST!

Prillivaba elu esimeseks sammuks on Flow 2.0 silmauuring, kus saad teada oma sobivuse silmade laseroperatsiooniks.

Happy young couple standing in the park, delighted with their new vision without glasses and contact lenses, pointing to the right at the text box.