Prillivaba elu – turvalisem valik?
Elu ilma häirivate prillideta on üleüldiselt mugavam ja täisväärtuslikum – pole segavaid raame ega uduseid klaase silmade ees. Olles vaba nii prillidest kui kontaktläätsedest, saab nautida enesekindlalt, aga ka turvalisemalt töötamist, hobidega tegelemist, sportimist, reisimist ning lihtsalt vaba aja veetmist.
Järgnevalt toome välja rea tegevusi ja olukordi, mil hea nägemisega ja prillideta elu oluliselt ohutum on.
- Spordi tegemine – kõikvõimalikud pallimängud, jooksmine, rattasõit, aga ka jõusaali trenn. Kukkudes rattalt või saades pallilöögi vastu nägu, võivad prillid silmadele ja näole tõsist viga teha. Rääkimata ekstreemsematest spordialadest ja ettevõtmistest nagu näiteks mootorrattasõit ning langevarjuhüpe, mil kantakse küll kiivrit või kaitseprille, kuid risk, et midagi läheb viltu, on sellegipoolest olemas.
- Lastega tegelemine – see on oluline nii lapsevanematele, õpetajatele kui ka lähedastele-tuttavatele, kes lapsi hoiavad. Hea nägemisega on lihtsam lapsi pidevalt vaateväljas hoida, õnnetusi ennetada ja vajadusel kiiresti appi tõtata. Lisaks tuleb meeles pidada, et ka laste ja prillidega juhtub üsna tihti õnnetusi, mille tagajärjel võivad prillid katki minna või põnnid ise viga saada.
- Päikeseprillide kandmine – tugeva intensiivsusega ja ereda päikese käes, on mugavam siiski päikeseprille kanda. Paljudel prillikandjatel, kes ei kanna kontaktläätsesid või kes pole endale optilisi päikeseprille hankinud, seda võimalust ei ole. Nii võib juhtuda, et ereda valguse tõttu jääb näiteks liikluses mõni olukord nägemata.
- Udused prilliklaasid mistahes olukorras – nii linnas liikumisel, ühistranspordis, suure intensiivsusega treeningul, saunas käies, näomaski kandes ja paljudes muudes olukordades. Udused klaasid on sage probleem ka külmematel aastaaegadel õuest siseruumi astudes. Kui pole prille, pole ka ohtu, et klaasid uduseks läheks või prilliraam ninalt vajuks – pole midagi mis vaatevälja segaks.
- Autosõit – prillid ja autorool ei ole parim kombinatsioon. Esiteks on sõitmine välistatud, kui prille pole kaasas. Teiseks on prillidega hämaras ja pimedas sõitmine üsna väljakutseid pakkuv, sest selge nägemine on piiratud. Kui selge nägemisega inimeste nägemisulatus on suhteliselt lai, siis prillikandjad peavad liigutama tervet pead, et näha külgedele. See muudab ka autosõidu, eriti pimedas, märkimisväärselt ohtlikumaks.
- Teatud tööde tegemine – remont, aiatööd, käsitöö, kuid miks mitte ka elukutsed ja ametid alates päästetöötajatest ja autojuhtidest kuni hambaarsti ja kirurgini. Terava nägemisega on täpsust nõudva töö tegemisel tagatud turvalisus ka teistele.
- Prillide mitte kandmine. Olgem ausad – paljudel meist on vahetevahel prillid maha ununenud või lihtsalt ei meeldi neid kanda. Kui prillideta kinos filmi või teatris etenduse vaatamine ei kujuta endast riski kellelegi, siis ilmselt on nii mõnigi oma silmamiinusega mõnevõrra ohtlikumaid tegevusi teinud – näiteks autot juhtinud, linnaliikluses seigelnud või muud säärast.
- Ka kontaktläätsed pole alati silmadele ohutud. Tihti on probleemiks nendega vale ümberkäimine – näiteks hoitakse kauem silmas, sh öösel (kui ei ole tegemist just spetsiaalsete ööpäevaringsete läätsedega). Sagedased probleemid on allergiad, ebamugavus, punetus ja silmade kuivus. See võib viia olukorrani, et ei saa üldse läätsesid kanda. Läätsed võivad soodustada ka silmapõletike teket. Läätsevaba elu puhul pole ohtu, et kontaktlääts silmi hõõrudes või mõne tegevuse käigus silmast ära tuleks, ära kaoks või hoopis näiteks rulli keerduks.
Lastes nägemist laserprotseduuriga korrigeerida, annab see võimaluse loobuda prillidest ja läätsedest ning kõik eelmainitud probleemid unustada. KSA Silmakeskus pakub puute- ja lõikevaba Flow 2.0 laserprotseduuri, mis on üks tõhusamaid ja turvalisemaid meetodeid lühinägelikkusest vabanemiseks. Lisaks välistab see hulga elustiilipiiranguid, mis annavad vabaduse elu täiel rinnal nautida.
KAS SOBID LASEROPERATSIOONIKS?
Võta 1-2 minutit, tee kiirtest ja saad teada! Kui vastus on positiivne, kutsume sind sobivusuuringule TASUTA.